Autode erisoodustusmaks muutub kilovatipõhiseks

Autode erisoodustusmaks muutus kilovatipõhiseks

Alates 2018. aasta jaanuarist hakkas riik sõiduautode erisoodustust arvutama mootori võimsuselt ja vanuselt.
Asendati fikseeritud erisoodustuse hind 256 eurot kuus mootori võimsusel põhineva määraga, mis on kuni 5 aastat vanade sõiduautode puhul on 1,96 eurot kilovati kohta ja vanematel 1,47 eurot kilovati kohta kuus.

Enam ei ole võimalik erasõitude tegijal hüvitada oma sõite arvestuse alusel. Samas kui tööandja tahab tõendada sõiduauto kasutamist üksnes ettevõtluses ja töösõitude tarbeks, siis on võimalik sõidupäevikut pidada (nt elektroonilist GPS-sõidupäevikut vms). Kui on tõendatud, et tööandja võimaldab sõiduautot kasutada üksnes töösõitudeks, siis erisoodustus ei teki. Kui tööandja sõiduautot ei ole võimalik kasutada erasõitudeks, siis tuleb tööandjal sellest Maanteeametit teavitada.

Juhul kui sõiduautot hakatakse kasutama 2 aasta jooksul erasõitudeks ja kogu sisendkäibemaks oli soetamisel maha arvatud (sh jooksvad kulud), tuleb sisendkäibemaks 50% ulatuses riigile tagasi maksta. Sellisel juhul lisandub tagasimakstavale sisendkäibemaksu summale ka intress, mida arvestatakse alates sisendkäibemaksu maha arvamisest kuni selle tagasi maksmiseni riigieelarvesse. Uuri lähemalt Maksu- ja Tolliameti veebilehelt.Kindlasti on Sul tekkinud küsimusi.

Olen meeleldi valmis vastama Su küsimustele ja kaasa mõtlema
kuidas Sinu ettevõtte raamatupidamine võiks muretult sujuda...

Kindlasti on Sul tekkinud küsimusi.

Olen meeleldi valmis vastama Su küsimustele ja kaasa mõtlema
kuidas Sinu ettevõtte raamatupidamine võiks muretult sujuda...

OÜ Raamatupidamise ABC

Reg nr.: 11885728

Mustika tn 2, 11218, Tallinn